Причина лінощів криється у генах Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2011 08:57 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили вельми цікавий факт: виявляється, що основна причина лінощів криється у генах. Так, результати дослідження, проведеного на гризунах, доводять, що відсутність генів, які відповідають за синтез білка, регулюючого енергобаланс клітини, перетворюють мишей у "ледарів", які не люблять та не можуть довго бігати.

Фермент АМФК, активуючись при значному споживанні енергії клітини, переводить її в "енергозберігаючий" стан. Керівник дослідження Грегорі Стайнберг з університету Макмастера (Канада) разом з колегами проводили спостереження за спеціально виведеною популяцією мишей, у яких були відсутні два гена, що контролюють виробництво АМФК. Вчені виявили, що поведінка таких мишей сильно відрізняється від поведінки їхніх "звичайних" побратимів.

"Взагалі миші люблять бігати. Тоді як здорова миша може пробігти без зайвих зусиль декілька миль, миші, позбавлені необхідних генів, могли пробігти відстань, яка рівняється відстані до кінця коридору й назад. При цьому зовні миші виглядали абсолютно однаковими, однак вже через декілька секунд можна було безпомилково визначити, у кого з них відсутні потрібні гени", - розповів Стайнберг.

Виявилося, що у мишей з відсутніми генами, в клітинах м'язової тканини менше мітохондрій - внутрішніх "електростанцій", які синтезують АТФ, універсальне джерело енергії в клітині. Окрім того, у таких мишей клітини м'язової тканини набагато гірше поглинають глюкозу. При цьому "ледачі" тварини не вирізняються ні ожирінням, ні інсулінорезистентністю, яка зумовлює виникнення діабету.

Вчені виявили ген, який відповідає за працездатність (фото взято з сайту odisey-dao.livejournal.com)
Вчені виявили ген, який відповідає за працездатність (фото взято з сайту odisey-dao.livejournal.com)

Результати проведеного дослідження можуть стати в пригоді тим людям, яким важко забезпечити собі необхідний рівень фізичного навантаження, приміром, астматикам або ж людям із зайвою вагою, а також "любителям повалятися на дивані".

"З розвитком сучасних технологій середній рівень фізичної форми у людства знижується дедалі більше, отож і кількість мітохондрій в м'язових клітинах знижується. А від цього, у свою чергу, все важче і важче почати врешті-решт робити зарядку", - говорить Стайнберг.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.