Китайці планують захопити астероїд Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2011 18:17 · Розділ: Наука

Група китайських учених з Університету Цінхуа вже найближчим часом планують притягти космічний об'єкт до Землі з метою видобутку корисних копалин.

За окремими даними, протягом найближчих 50 років поряд із Землею пролетить близько 6 тис. тіл, які належать до категорії NЕО (near-Earth object) - навколоземних об'єктів. При цьому жодне з цих тіл не повинне потрапити на орбіту Землі. Та зовсім недавно велика група NEO проходила неподалік нашої планети - на відстані приблизно 1,2 млн км -0,008 астрономічних одиниць. За космічними мірками така відстань дуже мала.

Китайці планують видобувати корисні копалини на астероїді
Китайці планують видобувати корисні копалини на астероїді

«Підштовхнути» об'єкт, який наблизиться до Землі, та штучно перевести його в розряд супутників Землі надзвичайно складно. Однак можливо. Вчені навіть склали схему захоплення невеликого 10-метрового астероїда 2008EA9, який повинен наблизитися на відстань 1,04 млн. км до нашої планети у 2049 році. За розрахунками учених, для переміщення цього NEO на тимчасову орбіту необхідно знизити його швидкість на 1 км/с. Це й планують зробити китайські вчені, зіштовхнувши космічне тіло з якимось об'єктом, здатним знизити його швидкість.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.