Кефір та йогурт лікують від депресії Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2011 18:13 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно вчені виявили, що кефір та йогурт не лише підвищують імунітет, а й лікують від стресу та депресії. Така незвичайна властивість цього кисломолочного продукту, на думку вчених, зумовлена наявністю пробіотичних бактерій.

Корисні властивості пробіотиків виявила група дослідників з ірландського Університетського коледжу в Корку в співпраці з канадськими колегами з Університету Макмастер, проводячи дослідження на гризунах. В результаті виявилося, що у тварин, корм яких містив бактерію Lactobacillus rhamnosus JB-1, значно рідше спостерігалися прояви депресії, ніж у їхніх товаришів, які вживали звичайний бульйон. Окрім того, вживання бактерій сприяло зниженню рівня гормону стресу кортикостерона.

Кефір містить величезну кількість корисних бактерій
Кефір містить величезну кількість корисних бактерій

Результати цього дослідження демонструють зв’язок між станом кишкової мікрофлори й мозком миші та її поведінкою. На думку вчених, результати дослідження підтверджують важливу роль кишкових бактерій в двосторонньому зв'язку між кишечником та мозком і стосовно людського організму.

За словами керівника дослідження професора Джона Крайана, результати їхнього відкриття дозволять розробити унікальні мікробні стратегії для лікування психічних розладів, пов'язаних зі стресом, - таких, як, приміром, тривоги і депресії.

Джерело: http://www.dni.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.