Бубонна чума знову загрожує людству Автор: lesya · Опубліковано: 05.09.2011 19:41 · Розділ: Наука

Нещодавно група британських учених виявила та підтвердила вельми неприємний факт: в ході проведеного фахівцями дослідження з’ясувалося, що загроза епідемії бубонної чуми існує й сьогодні. В рамках дослідження спеціалісти ретельно вивчили та обстежили скелети близько 100 осіб, похованих у братській могилі на околиці Лондона. Відомо, що ці особи свого часу померли від чуми.

В результаті проведених аналізів виявилося, що склад генома людини з того часу практично не змінився. Окрім того, у грунті були знайдені ті ж самі бактерії, які й спровокували спалах епідемії.

Геном людини протягом століть майже не змінився: людству знову загрожуєчорна
Геном людини протягом століть майже не змінився: людству знову загрожуєчорна

У зв'язку з цим дослідники дійшли висновку, що на сьогоднішній день існує висока ймовірність повторного спалаху захворювання, оскільки сприйнятливість людського організму до страшного вірусу аж ніяк не знизилася. Залишається лише надіятися на те, що досягнення сучасної медицини зможуть захистити людство від повторення середньовічної катастрофи.

Нагадаємо, що епідемія чорної смерті, яка тривала, за окремими даними, з 1347 до 1351 рр.., знищила третину населення Європи. Вона стала однією з найбільших катастроф у світовій історії.

Джерело: http://www.aif.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.