Вчені створили ліки від усіх вірусів Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2011 18:37 · Розділ: Медицина

Група дослідників з Массачусетського Інституту Технологій знаходиться на завершальній стадії розробки революційних ліків від усіх вірусів. Препарат отримав назву «Draco» (Double-stranded RNA Activated Caspase Oligomerizers), він вбиває 15 видів вірусів, серед яких декілька видів грипу, в тім числі і грип H1N1. Також він ефективний проти вірусів, які викликають геморагічні лихоманки та деяких інших вірусів.

Створений препарат змушує віруси самознищуватися. А все відбувається наступним чином: вірус, який атакує клітини нашого організму, не дозволяє їм відтворюватися, натомість використовуючи їх для створення собіподібних згубних клітин. Використавши здорову клітину для відтворення зараженої клітини, вірус вбиває свого носія (клітину нашого організму) і переходить до іншої здорової клітини.

Препарат змушує віруси самознищуватися
Препарат змушує віруси самознищуватися

Для боротьби з вірусною інфекцією клітини людського організму використовують особливі протеїни, які припиняють ланцюжок інфікування клітин вірусом. Однак іноді цих протеїнів не достатньо, отож вчені вирішили додати до вже відомих протеїнів ще один, який програмує заражену клітину на суїцид - «самознищення». Таким чином, всі заражені клітини самознищуються, без можливості відтворюватися й заражати інші клітини.

Препарат випробували на лабораторних мишах. Створені ліки виліковували мишей від вірусу грипу H1N1. Вчені вже найближчим часом планують провести серйозніші дослідження на великих тваринах, після чого перейти до тестування препарату на людях.

Джерело: http://infuture.ru/


Інші новини розділу