Служба в гарячих точках залишає свій відбиток на все життя Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2011 18:24 · Розділ: Наука

Нещодавно групі голландських дослідників вдалося з'ясувати, що участь у бойових діях назавжди змінює мозок солдатів. Результати дослідження, проведеного два роки тому, доводять, що в головному мозку солдатів, які повернулися з Афганістану, спостерігалася підвищена активність в частині мозку, яка відповідає за страх - в мигдалеподібному тілі. Та зовсім недавно експертам вдалося встановити, що активність цієї частини мозку внормовується через 18 місяців.

В рамках дослідження вчені оцінювали реакцію 23 солдатів, які щойно повернулися після чотиримісячної служби в Афганістані. Їхню реакцію порівняли з реакцією 16 солдатів, які ніколи не бували в гарячих точках. Учасникам експерименту пропонували пройти тест, який супроводжувався виміром мозкової активності (добровольцям показували фотографії осіб, які відображають різні емоції).

Служба в гарячих точках назавжди змінює префронтальну кору головного мозку
Служба в гарячих точках назавжди змінює префронтальну кору головного мозку

За словами Гвідо ван Вінга, співробітника Університету Радбоуд, у солдатів, які поверталися з гарячих точок, під час перегляду зображень зі злими або ж переляканими обличчями спостерігалося підвищення активності миндалевидного тіла: солдати підсвідомо починали шукати потенційну небезпеку в навколишньому середовищі. Аналогічний тест було проведено через 18 місяців. Дослідники виявили, що по проходженню певного періоду такий ефект зникає. Однак зміни префронтальної кори головного мозку, задіяної в контролі мигдалеподібного тіла, все одно залишаються. За словами спеціалістів, ці зміни можуть вплинути на подальше життя людини.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.