Автоматика губить професію льотчика - в цьому основна причина авіакатастроф Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2011 18:13 · Розділ: Цікаві факти

За даними співробітників Федерального авіаційного агентства (FAA) США, значна кількість пілотів сучасних авіалайнерів настільки звикли до автоматичних систем, що вони дедалі менше розуміються на класичній льотній справі. А це у свою чергу стає причиною катастроф.

За твердженням фахівців, пілоти управляють сучасним літаком в ручному режимі всього кілька хвилин за рейс - під час зльоту та посадки. Решту ж часу машиною керує автопілот, а екіпаж лише вводить у комп'ютер відповідні дані. Внаслідок цього пілоти втрачають льотні навики, і в екстрених ситуаціях управління літаком може виявитися для екіпажу непосильним завданням.

Невміння пілотів керувати літаком стає причиною катастроф
Невміння пілотів керувати літаком стає причиною катастроф

Такі висновки були зроблені на основі результатів дослідження, проведеного FAA на основі аналізу 46 катастроф, 734 добровільних звітів, а також спостережень, зроблених співробітниками під час 9000 польотів. Виявилося, що в 60% катастроф та 30% великих інцидентів пілоти стикалися з проблемами при ручному пілотуванні літака або ж допускали помилки в обслуговуванні автопілота.

Саме невміння керувати літаком вручну й стало причиною краху лайнера Airbus A330 авіакомпанії Air France, який впав у Атлантичний океан 1 червня 2009 року під час виконання рейсу № 447 Ріо-де-Жанейро – Париж. В тій катастрофі загинуло близько 228 осіб. У травні цього року комісія з розслідування цієї катастрофи оприлюднила нові дані загибелі Airbus A330: виявляється, літак загинув через помилку молодого пілота, який не впорався з керуванням в екстреній ситуації, в той час як досвідченого командира екіпажу не було в кабіні.

Джерело: http://www.newsru.com


Інші новини розділу