Наближається Міжнародний день бюстгальтера Автор: lesya · Опубліковано: 01.09.2011 15:12 · Розділ: Пам'ятні дати

3 вересня світ відзначить Міжнародний день бюстгальтера. Цей день не залишить байдужими ні жінок, ні чоловіків, адже саме бюстгальтер є найспокусливішим та найсексуальнішим атрибутом жіночого туалету.

Проблема підтримки грудей цікавила ще античних жінок. В епоху Середньовіччя з цією метою використовувалися корсети або корсажі. Ця конструкція, яка то приховувала апетитні жіночі форми, то підкреслювала їх за рахунок звуження талії, традиційно виготовлялася з дерева або ж металу, вимагаючи сторонньої допомоги при кожному одяганні або роздяганні, та цього вимагала мода, а їй, як відомо, не можна перечити. Однак вкінці-кінців навіть найзавзятіші модниці не витримали такого знущання над власним організмом, і наприкінці XIX століття в Європі з'явилися перші прототипи сучасного бюстгальтера.

Так, у 1889 француженка Ермінь Кадоль обрізала нижню частину корсета та пришила до нього лямки, а трохи раніше в місті Ромійі на своїй фабриці мсьє Гамішон почав виробляти еластичні тканини і пояси. Свою назву бюстгальтер отримав уже в 1895 році, завдяки старанням модельєра Христини Хардт, яка створила "фуфайку для жінок на лямках з ущільненими чашками на грудях". Ось так і з'явилося слово "бюстгальтер", яке в перекладі з німецької означає "утримувач грудей".

Проблема підтримки грудей була актуальною ще в античні часи
Проблема підтримки грудей була актуальною ще в античні часи

У 1922 році російська емігрантка Ідой Розенталь разом з чоловіком заснувала легендарну компанію Mаidenform. Саме вони почали вносити удосконалення до виробництва бюстгальтерів, ввівши стандарти для розміру чашок, моделі для годуючих матерів, спеціальні вкладки для додаткового об'єму, та застібки, які регулюються по довжині.

У повоєнний період бюстгальтер став просто необхідною частиною жіночого туалету. Саме тоді в моду увійшли пишні та апетитні форми. Однак наприкінці 60-х американські феміністки оголосили цей предмет жіночого гардеробу своїм ворогом, вважаючи, що він надає зайвої жіночності та сексуальності. Та цей період тривав не довго, а сучасні моделі є доказом того, що, незважаючи на примхи моди, гостра необхідність у підтримці жіночих грудей існувала та існуватиме завжди.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • У Москві вшанували Володимира Висоцького

  У Москві вшанували Володимира Висоцького · kseniya_www · 01.08.2013 20:21

  25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.


 • Сьогодні у світі відзначають День таксиста

  Сьогодні у світі відзначають День таксиста · lesya · 22.03.2013 13:54

  Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.


 • В Італії відзначили День дерева

  В Італії відзначили День дерева · lesya · 22.03.2012 16:27

  Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.