Канадський режисер вставив собі відеокамеру замість ока Автор: lesya · Опубліковано: 01.09.2011 12:23 · Розділ: Нові технології

Канадський режисер і продюсер Роб Спенс (Rob Spence) виявив неабияку сміливість та фантазію, встановивши в праве око мініатюрну камеру. Екстремальний режисер планує використовувати незвичайне джерело відеокадрів для зйомок фільмів.

А все почалося з того, що, коли Робу виповнилося дев'ять, він серйозно пошкодив своє праве око в результаті необережного поводження з рушницею. Протягом тривалого часу канадець носив на оці пов'язку, а шість років тому хірурги замінили йому пошкоджене око на протез. Саме тоді у Спенса з’явилася божевільна ідея замінити примітивний протез на крихітну відеокамеру. Проект отримав назву Eyeborg Project (від англійських слів «око» та «кіборг»).

Режисер заручився підтримкою інженера Кости Грамматіса (Kosta Grammatis), винахідника Мартіна Лінга (Martin Ling), фахівця з протезування очей Філа Боуена (Phil Bowen) та низки інших учених – і приступив до роботи. Фінансування цього проекту взяли на себе окремі промислові компанії.

І ось зовсім недавно, після кількох років наполегливої праці, завершене електронне око було встановлене в голові Спенса, активоване та випробуване на ділі. Сам Спенс не може безпосередньо бачити за допомогою нового ока: камера Eyeborg не посилає сигналів у мозок.

В правому оці режисера - мініатюрна відеокамера
В правому оці режисера - мініатюрна відеокамера

Натомість крихітний апарат по бездротовому каналу відправляє зображення на портативний переносний екран, з якого сигнал переправляється на комп'ютер для запису та редагування.

Роб разом з колегами вже встигли зняти невеликий документальний фільм, присвячений проектові та тестуванню винаходу. Фільм містить також рекламу нової комп'ютерної гри Deus Ex: Human Revolution. Її творець - японська компанія Square Enix, яка найняла Спенса з дуже простої причини: головний герой Human Revolution - кіборг з камерою у правому оці.

За словами Спенса, його винахід допоможе вивести на новий рівень документальну і художню зйомку, посприяючи водночас просуванню досліджень в області протезування.

І, цілком ймовірно, вже найближчим часом медики навчаться з'єднувати вихідні дроти такої камери з очним нервом, так, як це було показано в багатьох фантастичних фільмах. До речі, команда Роба попрацює і в цьому напрямку.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.