Оприлюднено нові шокуючі подробиці медичних експериментів у Гватемалі Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2011 17:06 · Розділ: Медицина

Цими днями члени комісії з біоетики при президенті США оголосили нові шокуючі подробиці медичних експериментів, які проводилися американцями в Гватемалі в 40-і роки ХХ століття.

"Гватемальські експерименти заслужено вважаються однією з найчорніших сторінок в історії американської медицини. Та, за словами членів комісії, після аналізу нових даних стало ясно, що американські дослідники поводилися вкрай аморально навіть для своєї епохи", - твердять фахівці.

Починаючи з 1946-1948 років представники Служби державної охорони здоров'я США та Панамериканського санітарного управління у співпраці з кількома відомствами Гватемали проводили медичні дослідження. Фінансував ці дослідження уряд США. В рамках експериментів піддослідних навмисне заражали венеричними захворюваннями. Скоріше за все, це були клінічні випробування пеніциліну. До участі в експериментах примусово залучали солдатів, повій, ув’язнених та хворих сифілісом пацієнтів психіатричних лікарень – всього назбиралося 1300 осіб, яких піддали зараженню сифілісом, гонореєю та збудниками м'якого шанкру.

Стало відомо, що лише близько 700 заражених пройшли відповідний курс лікування. 83 людини померли. Протягом всього часу експеримент тримали в таємниці, оприлюднивши результати досліджень лише минулого року, після виявлення записів Джона Катлера, керівника цих досліджень.

Пацієнтів навмисне заражали сифілісом (фото взято з сайту tsn.ua)
Пацієнтів навмисне заражали сифілісом (фото взято з сайту tsn.ua)

У даному контексті президент США Барак Обама одразу ж зателефонував президенту Гватемали Колому та приніс свої вибачення, доручивши комісії з біоетики провести розслідування. Остаточну доповідь опублікують у вересні, однак члени комісії вже розповіли нові шокуючі деталі. Ось, приміром, семи жінкам, які хворіли епілепсією, зробили ін'єкції зі збудниками сифілісу, припускаючи, що інфекція якимось чином допоможе вилікувати епілепсію. В результаті всі жінки захворіли на бактеріальний менінгіт.

"Та чи не найбільше вражає історія жінки, зараженої сифілісом, яка страждала якоюсь неназваною смертельною хворобою. Медикам було цікаво, як позначиться на її організмі додаткова інфекція, отож її заразили гонореєю. Півроку по тому жінка померла", - йдеться в доповіді.

Джерело: http://inopressa.ru


Інші новини розділу