Вчені створили куленепробивну шкіру Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2011 11:42 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група вчених з Нідерландів створила куленепробивну шкіру. Використовуючи досягнення генної інженерії, вчені створили шкіру, настільки міцну, що вона з легкістю стримує кулю невеликого калібру.

Основою нової надміцної шкіри став унікальний вид білка, який у дуже малих кількостях виробляється павуками-шовкопрядами. Спершу вчені модифікували генний код кози, отримавши в результаті необхідний білок у великих кількостях. Далі цей білок без зайвих зусиль виокремили з козячого молока, створивши з нього щось на зразок тканини. Цю тканину біологічним способом об'єднали з клітинами людської шкіри.

Проект отримав назву "2.6g 329m/s" - назвали його так за швидкістю польоту і вагою кулі калібру. 22 -. Авторами цього проекту є група вчених Консорціуму судової геноміки (Forensic Genomics Consortium) з Нідерландів. Їхнє дослідження спрямоване на заміну білка кератину (keratin), який входить до складу людської шкіри, надміцним і наджорстким білком, який виробляють павуки-шовкопряди. Заміна цього білка дозволить перетворити шкіру в природну куленепробивну мембрану, здатну відбивати кулі невеликого калібру, випущені зі стрілецької зброї.

Міцності шкірі надаватиме спеціальний білок
Міцності шкірі надаватиме спеціальний білок

Однак створена вченими куленепробивна шкіра має низку недоліків. По-перше, удосконалена шкіра не може зупинити кулю калібру. 22, яка летить на максимальній швидкості. Вона успішно відбиває та стримує кулі меншого калібру або ж кулі, які летять з меншою швидкістю, тобто на вильоті. За словами Джаліли Ессайді (Jalila Essaidi), керівника проекту, мета проведених ученими досліджень – суто наукова та виключно професійна. Джаліла також підкреслила, що їхній винахід аж ніяк не призначався для використання військовими. І незважаючи на це, проект одразу ж зацікавив військових з різних країн, в тім числі й представників Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.