Вчені відкрили "підземну річку" Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2011 11:31 · Розділ: Наука

«Підземна річка», яка тече під Амазонкою та про відкриття якої минулого тижня заявляли бразильські геологи, насправді виявилася зовсім не річкою. Про це повідомили вчені, які брали участь в описі цього природного феномену.

За словами спеціалістів, це явище природи не можна назвати річкою хоча б тому, що швидкість течії підземної водойми надто повільна - мова йде буквально про сантиметри на рік. До того ж, вода у цій водоймі дуже солона.

У відповідь на це професор Валія Хамза (Valiya Hamza), співавтор відкриття, яка дала «підземній річці» своє ім'я, уточнює, що вона разом з колегами «вжили слово «ріка» в значно ширшому сенсі», ніж здалося журналістам.

Нагадаємо, що «підземна ріка» Хамза тече на глибині близько 4 тис. метрів із заходу на схід, повторюючи (однак в надто уповільненому варіанті) течію могутньої Амазонки, під якою вона й знаходиться. Довжина Хамзи майже рівняється довжині Амазонки і становить десь близько 6 тис. км.

Під Амазонкою знайденопідземну
Під Амазонкою знайденопідземну

В основі дослідження бразильських учених – результати вивчення термальних даних з 241 свердловини, пробуреної бразильським нафтовим гігантом Petrobras в Амазонії в 70-х і 80-х роках минулого століття.

Нагадаємо, що декілька років тому спелеологи-нирці відкрили на півострові Юкатан, Мексика, підземну річку, яка, цілком ймовірно, є однією з найдовших підземних річок планети. Вона з'єднує між собою два комплекси печерних систем та є своєрідним водним шляхом, довжина якого становить щонайменше 154 км (а можливо, і до 200 км).

До цього часу найдовшою у світі вважалися підземна річка Сен-Пол (St. Paul) на філіппінському острові Палаван, - 8 км, та річка Сон Треч (Son Trach) у В'єтнамі протяжністю 11,2 км.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.