Енергія ходи зможе зарядити смартфон Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2011 16:59 · Розділ: Нові технології

Американські вчені придумали вельми оригінальне застосування тепловій енергії, яку людина витрачає під час ходи. Як виявилося, її цілком достатньо для того, щоб увімкнути невелику лампочку. А винахід двох американських учених дозволить підключати до людей смартфон або ноутбук.

Цими днями дослідники з університету Вісконсіна Том Крупенкін разом з Ешлі Тейлором для отримання електрики вирішив використовувати принцип електрозмочування, за яким краплі рідини, які ковзають по водовідштовхувальній поверхні, можуть виробляти незначну кількість енергії.

Вчені випробували різні матеріали з описаними вище властивостями, зупинившися врешті-решт на рідкому сплаві, який застосовують в термометрах. Цей сплав називають галінстан. Винахід американських учених працює наступним чином: в підошві взуття розміщують галінстаново-крапельний генератор, який концентрує в собі енергію, що виробляється під час ходьби. За твердженням учених, цієї енергії цілком вистачить, щоб виробити від 1 до 10 ват електроенергії.

Спеціальні пристрої вмонтують в підошву черевиків
Спеціальні пристрої вмонтують в підошву черевиків

Однак, за словами Крупенкіна, людина здатна виробляти до кіловата енергії. І вже найближчим часом вчені обіцяють випустити електрочеревики.

Заряд з підошви взуття на смартфон або інший пристрій передаватиметься безпосередньо, за допомогою USB-кабеля. Такий варіант підійде військовим. Пропонується також вбудовувати у взуття зарядний пристрій для стандартних акумуляторів.

Джерелдо: http://www.internovosti.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.