Передбачати майбутнє може кожен Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2011 16:53 · Розділ: Наука

Група вчених на чолі з Джеффрі Заксом, який займається вивченням когнітивної нейрофізіології у Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, після проведення серії функціонального МРТ-сканування, виявила в головному мозку зону, яка допомагає людині передбачити найближче майбутнє.

В рамках дослідження вчені провели експеримент, в якому взяли участь добровольці: їм пропонувалося переглянути низку відеокліпів, які містили сцени повсякденного життя (приміром, людина мила посуд). І виявилося, що під час перегляду у людей відзначалася підвищена активність у допамінової системі середнього мозку якраз перед тим, як змінювалася сцена, та одразу ж після цієї сцени. Таким чином, дана область мозку була залучена у відповідь на події, одночасно ці події передбачаючи.

У головному мозку людини є зона, яка відповідає за відтворення подій найближчого майбутнього
У головному мозку людини є зона, яка відповідає за відтворення подій найближчого майбутнього

Як відомо, клітини, які відповідають за виробництво допаміну в частині допамінової системи середнього мозку у людей з хворобою Паркінсона, працюють неправильно. А це значить, що хвороба негативно позначається на здатності людини розпізнавати переходи в діях в рамках повсякденних ситуацій. Вчені сподіваються, що отримані дані в майбутньому дозволять діагностувати когнітивні розлади на ранніх стадіях.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.