Короткозорі люди найчастіше народжуються влітку Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2011 16:43 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені з’ясували, що гострота зору може бути пов'язана з місяцем народження. Короткозорість (або міопія) середнього та вищого ступеня, для прикладу, найчастіше зустрічається у народжених влітку, зокрема в червні або липні.

В рамках дослідження ізраїльські медики обстежили 300 тисяч осіб. Учасників експерименту розділили на три групи. Групи створювалися в основному в залежності від ступеня міопії. В результаті виявилося, що короткозорість середньго і вищого ступеня частіше зустрічається у людей, народжених в перший і в другий місяці літа. Відповідно, в тих, хто народився взимку, вчені діагностували незначну короткозорість.

Короткозорість - хвороба народжених влітку (фото взято з сайту ukrslovo.net)
Короткозорість - хвороба народжених влітку (фото взято з сайту ukrslovo.net)

Вчені вважають, що такий взаємозв'язок зумовлений різними умовами освітлення в різні пори року.

Лікарі також нагадують, що для попередження розвитку короткозорості варто включити в щоденний раціон харчування продукти з високим вмістом кислоти Омега-3 – її багато в жирних сортах риби. І якщо їсти рибу хоча б раз на тиждень, ймовірність зниження зору зменшиться на 50%, говорять фахівці.

А ще медики рекомендують для збереження зору дотримуватися низки простеньких правил. Найперше, чого не слід робити, це читати лежачи і в транспорті. Обирайте для роботи добре освітлене місце. Для роботи за комп'ютером слід використовувати спеціальні окуляри. Не забувайте і про щоденні вправи для очей та про краплі для попередження сухості в очах.

Джерело: http://www.zdr.ru


Інші новини розділу