Першій зготованій страві близько 2 млн років Автор: lesya · Опубліковано: 25.08.2011 12:43 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені дійшли висновку, що люди почали готувати їжу майже 2 млн років тому. На таке твердження вчених наштовхнули результати вивчення та аналізу стану зубів древньої людини.

Спеціалісти твердять, що люди почали обробляти їжу, готуючи гарячі страви, понад 1,9 млн років тому. В рамках спеціалізованого дослідження фахівці з Гарварду простежили особливості змін стану та розмірів зубів мавп, людиноподібних мавп та сучасної людини. І виявилося, що у людини зуби (а саме моляри) були набагато менших розмірів.

Отримані результати дозволили біологам зробили висновок, що приготування їжі було звичайним явищем для людей прямоходячих, з плоским обличчям і густими бровами. До речі, за окремими даними, саме ці особливості давньої людини визначили її спробу змінити свій звичний раціон харчування.

Наші предки полюбляли готувати їжу
Наші предки полюбляли готувати їжу

Вчені вважають цей момент одним з найважливіших епізодів людської історії. Адже смажені та варені м'ясо й овочі дозволили отримувати більше калорій, позбавивши людей необхідності процесу нескінченного жування. А це дало їм час для пошуку нових місць проживання.

Джерело: http://www.aif.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.