Студенти створили надлегкий спальний мішок Автор: lesya · Опубліковано: 25.08.2011 12:30 · Розділ: Нові технології

Цими днями група студентів з університету Цинциннаті створили прототип спального мішка, який відрізняється від інших своїх «побратимів» невеликими розмірами та низькою вагою. Разом з цим мішком студенти представили спеціальну мобільну платформу для сну, пристосовану для подорожей в умовах високогір'я.

Обидві розробки планують запустити в серійне виробництво, випробувавши спершу в реальних умовах у вересні в Гімалаях.

Спальний мішок зберігатиме тепло людського тіла
Спальний мішок зберігатиме тепло людського тіла

За словами розробників проекту, новий спальний мішок вийшов дуже тонким, та водночас доволі теплим. Його можна без зусиль згорнути та покласти в рюкзак: він не займе багато місця. Вага спального мішка становить близько 900 г. Спальник використовує принцип збереження тепла людського тіла. Як відомо, в горах на висоті понад 4 тис. м, людський організм виробляє вдвічі менше тепла, ніж внизу. Тому на висоті спальний мішок повинен бути досить ефективним.

За даними фахівців, звичайний спальний мішок «втримує» від 1 до 6% тепла людського тіла. Фахівці з університету Цинциннаті створили модель, яка зможе «втримувати» до 50% тепла. Таким чином, спати при температурі мінус 18 градусів Цельсія буде досить тепло. Зовні мішок складається з міцної нейлонової тканини, яка не пропускає воду. А його внутрішня частина складається з кількох шарів дихаючого поліестеру та майлару. А якщо спати в такому мішку буде занадто жарко, то можна розстебнути спеціальні вентиляційні отвори.

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.