Екологічний дім у формі дзиги збудовано у Франції Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2011 12:24 · Розділ: Нові технології

В Альзасі в невеличкому містечку Cosswiller (Франція) створено незвичайний будинок. Чим він незвичайний? Тим, що збудовано його у формі дзиги. Це екологічний проект реального житла, оснащений сонячними панелями. Проект отримав назву "Геліодім" (Heliodome), а його творцем є 54-річний Ерік Вассер. Відомо, що на реалізацію свого проекту Ерік витратив близько двох років.

Збудований на лоні природи, будиночок гармонійно вписується в природний ландшафт сільській місцевості. В той час, дім-дзига виглядає надзвичайно сучасним та навіть дещо футуристичним.

Сонячні батареї, якими оснащене це помешкання, спрямовані на південь, завдяки чому вони ефективно використовують сонячну енергію для перетворення її в електрику (для освітлення та обігріву будинку і для задоволення всіх інших потреб). Площа будинку становить 160 м2. Він виготовлений виключно з натурального дерева і скла. Завдяки максимальному використанню склопакетів, вдень природнього освітлення більше, ніж достатньо. Стіни в будинку завдяки ізоляції, не пропускають ні шуму, ні холоду.

Дім оснащений сонячними панелями
Дім оснащений сонячними панелями

На додачу, будинок спроектовано так, щоб влітку сонячне тепло не потрапляло всередину, а накопичувалося в спеціальних акумуляторах для холодного зимового періоду. Влітку ж у такому будинку прохолодно - він не вимагає спеціальної системи кондиціонування повітря.

До речі, за цей проект ще у 2003 році Ерік отримав премію на конкурсі Lepine. Та лише через багато років дизайнер і архітектор вирішив реалізувати свій концепт-дім.

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.