У Німеччині заборонили кнопку "Like" Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2011 12:19 · Розділ: Події у світі

Кнопка "Like", яка надає користувачам Facebook можливість поділитися контентом, не заходячи на власний акаунт у соціальній мережі, як виявилося, порушує законодавство Німеччини. Про це повідомив журналістам керівник незалежного центру захисту приватності Тіло Вайхерт (Thilo Weichert).

Спеціаліст розповів, що коли на сайті розміщена кнопка "Like", дані про його відвідувачів, їх переходи та тривалість сесій передаються на сервери у США, навіть у тому випадку, якщо відвідувач не зареєстрований у соціальній мережі Facebook. А це суперечить як законодавству Німеччини, так і юридичним нормам Євросоюзу.

За словами експертів, Facebook використовує інформацію для таргетування реклами, та для збору даних про активність користувачів.

КнопкуЛайк заборонили
КнопкуЛайк заборонили

Опираючись на заключення фахівців, Тіло Вайхерт закликав всі компанії, розташовані на території землі Шлезвіг-Гольштейн, прибрати зі своїх сайтів кнопку "Like" вже до кінця вересня цього року. А ті, хто проігнорує цю вимогу, змушені будуть заплатити штраф в сумі до 50 тисяч євро. До речі, таке ж покарання можуть застосувати й до тих, хто продовжить підтримувати сторінку шанувальників у соціальній мережі Facebook.

До речі, незадовго до цього такою, яка не відповідає законодавству Німеччини, була оголошена система розпізнавання осіб користувачів на фотографіях, які завантажуються у Facebook. Причиною цієї заборони стало те, що законодавство країни забороняє неліцензований збір біометричної інформації, такої, як відстань між очима або ж форма обличчя.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу