Як подорожували наші предки по морю? Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2011 11:57 · Розділ: Культура

Вчених уже давно цікавить запитання, чи могли наші далекі предки самостійно подорожувати морями. Адже вони, як виявилося нещодавно, якимось чином допливали з Африки до острова Крит.

Так, власне на території цього острову археологи виявили кам'яні сокири, створені людьми не менше 130 тисяч років тому. Саме тоді на Землі, за твердженням фахівців, жили так звані Homo Erectus - наші предки, які ще не зовсім набули сучасної людської подоби.

За даними спеціалістів, Крит став островом приблизно 5 мільйонів років тому. І що ж виходить? Острів відокремився від суші вже з істотами, які перетворилися в Homo Erectus, або ж наші предки зуміли якимось чином проплисти по Середземному морю від Африки до Криту. А висадившись та оселившись на острові, вони почали виготовляти кам'яні знаряддя праці, які й вдалося відкопати археологам. До речі, друга версія виглядає правдоподібнішою.

За словами геолога Карла Вегманна (Karl Wegmann) з Університету Північної Кароліни (North Carolina State University), знаряддя праці були виявлені в шарі породи, яка знаходилася на поверхні десь 130-190 тисяч років тому. А самі сокири та скребки можуть бути ще старшими.

Таким чином, наші предки могли здійснювати морські подорожі на далекі відстані ще раніше. До речі, за окремими даними, виявленим на Криті знаряддям більше 700-800 тисяч років. Адже своїм зовнішнім виглядом вони нагадують ті знаряддя, які були виготовлені в Африці саме в цей період.

Цікаво, хто перевозив наших предків
Цікаво, хто перевозив наших предків

Зрозуміло, що від Африки до Криту шлях далекий - близько 200 кілометрів. Як наші предки долали такі відстані? Можливо, представників роду Homo Erectus, які припливли з Африки, хтось привіз. Тоді виходить, що знаряддя виготовлені на місці - тобто, на Криті. А хто ж міг привезти наших предків на Крит? Можливо, це були представники набагато розвиненіших цивілізацій, які вирішували демографічні питання. І можливо тих, хто перевозив наших предків через моря, вони й малювали на стінах печер

Ну а в тому випадку, якщо печерні Homo Erectus все-таки здійснювали морські подорожі самостійно, на чому ж вони долали сотні кілометрів? На це питання чітких та вичерпних відповідей немає.

Джерело: http://kp.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?