Найнебезпечніші країни світу Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2011 18:35 · Розділ: Події у світі

Цими днями працівники британської компанії Maplecroft опублікували рейтинг країн з високим ступенем можливого тероризму та загрозою терористичних актів. Перше місце в цьому рейтингу дісталося державі Сомалі, яка не має чіткої територіальної цілісності. Розділена на окремі регіони, вона перебуває під впливом ісламістських угрупувань, тісно пов'язаних з терористичною організацією «Аль-Каїда».

«Практично всі центральні та південні регіони країни контролюються членами збройного ісламістського угрупування аль-Шабааб»,- говориться в доповіді компанії.

Наступні місця дісталися таким країнам, як Пакистан, Ірак та Афганістан, а замикає п'ятірку найнебезпечніших для проживання країн Південний Судан, який потрапив до цього списку через те, що на його території ще й досі діють радикальні терористичні угрупування.

В Україні жити досить-таки безпечно (фото взято з сайту fotoart.org.ua)
В Україні жити досить-таки безпечно (фото взято з сайту fotoart.org.ua)

За твердженням спеціалістів компанії, при складанні рейтингу вони насамперед враховували показники частоти та рівня терактів, а також величину утрати та кількість жертв цих терактів. Країни, які зайняли перші 20 місць, увійшли до групи країн так званого «екстремального ризику».

Росія у цьому рейтингу зайняла 14 місце, випередивши Судан, Іран та Бурунді. А замикає двадцятку країн «екстремального ризику» Ізраїль. Найбільш безпечними визнано скандинавські країни (рейтинг складався до терористичних актів у Норвегії), США, Канаду, Австралію та Нову Зеландію.

Серед країн Західної Європи найризикованішою виявилася Великобританія: вона зайняла 38 місце рейтингу. Україна опинилася на 72 сходинці, тоді як Білорусія на 104. До речі, саме Білорусія стала найбезпечнішою країною СНД.

Джерело: http://talks.su/


Інші новини розділу