Чорнослив врятує від переломів Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2011 15:36 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені з університету штату Флориди (Florida State University), США виявили цікавий метод запобігання переломів та остеопорозу, який особливо знадобиться жінкам постклімактеричного віку. В результаті проведеного дослідження з’ясувалося, що покращити здоров'я кісток можна за допомогою регулярного вживання сушених слив.

Професор Бахрам Аржманді (Bahram Arjmandi) протестував безліч видів фруктів, включаючи інжир, фініки, полуницю та родзинки, однак жоден з цих фруктів навіть частково не характеризувався тими корисними властивостями для кісток, які мають сушені сливи або чорнослив.

В дослідженні взяли участь дві групи жінок постклімактеричного віку. Протягом року члени першої групи (до неї увійшло 55 жінок) з'їдали щодня не менше 100 г чорносливу (близько 10 слив). Жінки з другої групи (їх було 45) з’їдали по 100 грамів сушених яблук на день. Окрім того, всі випробовувані отримували щоденну норму кальцію (500 мг) та вітаміну D (400 ME).

Сливи зміцнюють кістки
Сливи зміцнюють кістки

Результати проведеного дослідження вразили фахівців: у жінок, які вживали сливи, мінеральна щільність ліктьової кістки та хребта була набагато вищою, ніж у тих, хто вживав яблука. За словами професора Аржманді, така здатність сушених слив пояснюється стримуванням рівня резорбції (руйнування) кісток, який зазвичай перевищує рівень зростання нових кісток, особливо тоді, коли людина старіє.

До речі, за статистикою, у Сполучених Штатах близько 8 млн жінок хворіє остеопорозом. Причина тому - різке припинення виробництва гормонів під час менопаузи. Зрештою, отеопороз не оминає і чоловіків - у віці близько 65 років у чоловіків щільність кісток знижується такими ж швидкими темпами, як і в жінок (3-5% на рік).

Джерело: http://ecoportal.su


Інші новини розділу