Робот-дегустатор повідає все про вина Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2011 14:51 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група інженерів у співпраці з біологами, електронниками та програмістами з Лабораторії датчиків і біодатчиків університету Universitat Autonoma de Barcelona запропонували світові робота-дегустатора, який, по суті, є електронним "язиком", призначеним для точного визначення кількості цукру та вмісту різних мікроелементів (полісахаридів, мескаліну та іншої органіки, яка визначає смак вина) у різних сортах найкращих іспанських вин. Чутливість датчиків робота-дегустатора настільки висока, що він уловлює навіть найменші зміни в складі вина, які не піддадуться навіть найкращим людям-дегустаторам.

Як і електричні сигнали, які передаються нервовими рецепторами язика у відповідні центри головного мозку людини, електричні сигнали з безлічі датчиків потрапляють в штучну нейронну мережу, запрограмовану дослідниками. Ця штучно створена мережа копіює всі функції, які виконує мережа нейронів певної ділянки головного мозку. Вчені на чолі з професором Манелем дель Валье (Manel del Valle), провели спеціальний курс навчання нейронної мережі, використовуючи спершу декілька градацій сухих вин марки Cava, які вважаються еталоном якісних сухих вин. Розроблена система, отримавши дані про точну концентрацію складових частин вина, запам'ятала отримані дані в якості шаблону. Надалі, під час випробувань вин, отриманих з абсолютно інших сортів винограду, система безпомилково визначала категорію того чи іншого вина.

Робот-дегустатор буде значно дешевшим за людей-дегустаторів
Робот-дегустатор буде значно дешевшим за людей-дегустаторів

Для чого ж знадобиться такий робот в реальному житті? Фахівці твердять, що вже в недалекому майбутньому, після суттєвого доопрацювання системи та її додаткового навчання на інших сортах вин, придбати робота зможуть навіть невеликі виноробні фірми, яким не по кишені вдаватися до послуг людей-дегустаторів. Робот-дегустатор допоможе вчасно визначити відхилення від норми процесу бродіння вина і вжити відповідних заходів.

До того ж, створена система є швидкодіючою системою хімічного аналізу, сфера застосування якого надзвичайно широка. Система може з успіхом замінити трудомістку та малоефективну мас-спектрометрію. Впровадження подібних експрес-систем може також стати в пригоді в справі екологічного моніторингу навколишнього середовища, в діагностиці різних захворювань тощо.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.