Кельти вміли будувати міста не гірше римлян Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2011 14:36 · Розділ: Культура

Нещодавно групі британських археологів вдалося відкопати перше місто епохи до римського завоювання, збудоване за проектом. Руїни цього міста було виявлено під римським містом Сілчестером, або Каллева Атребатум, розташованим неподалік сучасного Редінга у Великобританії.

Традиційно вважається, що саме римляни принесли до Британії цивілізацію, навчивши місцевих мешканців будувати міста за заздалегідь продуманим планом. Однак розкопки, проведені нещодавно, доводять, що місто Залізного віку було також збудоване за певним планом. Вченим також вдалося з’ясувати, що мешканці цього населеного пункту імпортували вино та оливкове масло.

Керівник дослідження, професор Майк Фулфорд (Mike Fulford) з університету Редінга (University of Reading), таердить, що мешканці стародавнього Сілчестера перейняли урбанізований «римський» стиль життя ще задовго до прибуття римлян на острів. За словами спеціаліста, городяни полюбляли випити вина, а до їжі додавали оливкову олію та ферментований рибний соус, який називався гарум – всі ці продукти імпортувалося з-за кордону.

Сілчестер знаменитий своєю римською міською стіною, яка збереглася краще, ніж усі інші у Великобританії. Вчені вважають, що римські будівлі за браком часу зводилися на базі будівель Залізного віку.

За словами професора Фулфорда, незадовго до вторгнення римлян місто було захоплене Каратакусом, вождем племені катувеллауні – він використовував місто як фортецю. Яскравим свідченням цього є виявлені фахівцями в Сілчестері монети з профілем Каратакуса.

Кельти будували міста за проектами
Кельти будували міста за проектами

Учений також розповів про подальшу долю Каллева Атребатума: випалений пласт на місці розкопок є свідченням того, що місто згоріло дотла і десь років на двадцять спорожніло. Деякі фахівці вважають, що до знищення міста могла бути причетна королева племені іценів Боудіке, інші ж твердять, що пожежа сталася під час повстання королеви проти римлян у 60-61 роках нашої ери.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?