Птахи виявилися розумнішими за кішок Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.06.2009 11:05 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавнє дослідження показало, що кішки не здатні усвідомлювати концепцію причинно-наслідкового зв'язку між фізичними об'єктами, як це роблять, наприклад, ворони і папуги. В експерименті, під час якого тваринам пропонувалися ласощі, прив'язані до нитки, приймали участь 15 домашніх кішок Felis catus, взятих з притулків для домашніх тварин. Самі дотягнутися до їжі вони не могли, а щоб добути її, вони повинні були здогадатися потягнути за мотузок.

На першому етапі досліду використовувався один мотузок, прив'язаний до їжі. З цим завданням всі кішки справилися досить швидко та успішно. На другому етапі перед кішками клали дві паралельні нитки, одна з яких була прив'язана до їжі, а інша - ні. Численні досліди дозволили встановити, що в цьому випадку кішки обирали мотузки випадково. На третьому етапі мотузки були перехрещені. В результаті одна з кішок стабільно обирала невірний варіант, а дії інших 14 тварин знову носили випадковий характер.

За словами вчених, даний експеримент підтверджує, що F. catus, як і маленькі діти та голуби, не здатні встановлювати причинно-наслідковий зв'язок між фізичними об'єктами. А нещодавно було встановлено, що в граків інтелект не нижчий ніж у мавп. У серії тестів птах продемонстрував навички виготовлення гачків для здобуття їжі, а також здатність розуміти, що таке вага і геометрична форма предметів.

Джерело for-ua.com


Інші новини розділу