Вчені в Космосі знайшли намисто Автор: lesya · Опубліковано: 18.08.2011 12:56 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені в Космосі зуміли виявити туманність Намисто, яку офіційно класифікували під індексом PN G054.2-03.4. Відкрите явище назвали планетарною туманністю. За даними фахівців, близько 10 тис. років тому велика зірка ніби «притягнула» до себе свого компаньйона. Залишки маленької зірки продовжили орбітальний рух навколо великої сусідки, збільшивши цим самим швидкість її обертання. Швидкість обертання гіганта настільки підвищилася, що частина газової оболонки викинулася в космічний простір. Яскраві утворення - скупчення викинутого газу - сформували намисто. Діаметр цього кільця становить близько 12 трлн. миль.

«Зіркова» пара розташована на відстані кількох мільйонів миль, саме тому на знімку вони виглядають як одна яскрава крапка в центрі. Обидві зірки обертаються одна навколо одної настільки швидко, що їхній орбітальний період ненабагато перевищує добу.

Планетарність Намисто розташована на відстані 15 світлових років від Землі
Планетарність Намисто розташована на відстані 15 світлових років від Землі

Туманність Намиста розташована на відстані 15 тис. світлових років від Землі у сузір'ї Стріли. На зображеннях, складених зі знімків, отриманих камерою Wide Field Camera 3 2 липня цього року, можна побачити світіння водню (блакитного кольору), кисню (зеленого кольору) та азоту (червоного кольору).

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.