Як вибрати взуття? Автор: lesya · Опубліковано: 18.08.2011 12:45 · Розділ: Краса і здоров'я

Спеціалісти попереджають, що вибір взуття потребує дуже серйозного підходу. Це й справді так, адже недбало підібрані черевички можуть потягнути за собою цілу низку проблем. Ось, приміром, фахівці вважають, що тривале (більше 2 - 3 годин на день та частіше 2 - 3 разів на тиждень) носіння взуття з підборами висотою понад 5 см перечить фізіології людини і може спричинити проблеми з хребтом.

Надто високий каблук тягне за собою зміну положення тазу, підсилює вигин спини та зміщення хребців. На додачу, ще й п'яткове сухожилля при постійній ходьбі на високих каблуках залишається без роботи та з часом атрофується.

Розглянемо деякі види взуття детальніше.

Шпилька. Таке взуття надзвичайно нестійке, навіть з хорошою колодкою та укріпленим задником. А все тому, що вага тіла розподіляється нерівномірно. Звідси до проблеми «просто високого каблука» додаються натоптиші та набряки. До того ж, шпилька дуже часто призводить до вивихів гомілковостопного суглоба.

Платформа. При перекочуванні стопи (п'ята - носок) відбувається стимулювання цілої низки внутрішніх органів: серця, нирок, печінки. Платформа ж заважає такій стимуляції. І м'язи та зв'язки, призначені для підтримування та зведення стопи, залишаються без роботи. Від цього - застій кровообігу, зниження ресорної функції стопи, а ще тривале носіння взуття на платформі - запорука артрозу.

Взуття на шпильках може пошкодити хребет
Взуття на шпильках може пошкодити хребет

Гострий носок. Систематичне та тривале носіння такого взуття призводить до розвитку і в чоловіків, і в жінок поперечної плоскостопості. Великі пальці ніг та мізинці вивертаються, а на пальцях з'являються мозолі, позбутися від яких можна лише хірургічним шляхом.

Без каблука. Взуття без каблука позбавлене ресорної функції, що з часом призводить до плоскостопості.

Тугі шнурівки чи зав’язки порушують кровообіг нижньої частини ніг, що з часом стає причиною порушення венозного кровообігу, варикозу та навіть тромбофлебіту. Саме тому тим, хто схильний до утворення тромбів (особливо діабетикам, гіпертонікам, сердечникам), взуття із переплетеними застібками та ремінцями краще взагалі не носити.

А ось так повинне виглядати корисне для здоров'я взуття:

Каблук - стійкий, не вище 4 см, носок - округлої або прямокутної форми, задник - в міру укріплений, але такий, який не здавлює п'яту та не пошкоджує щиколотки. Бажано, щоб усередині взуття був супінатор, який би підтримував у тонусі зведені стопи.

Джерело: http://news.siteua.org


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.