Машини-монстри: "Товстий Густав" - одне з найбільших артилерійських знарядь усіх часів і народів Автор: lesya · Опубліковано: 15.08.2011 15:44 · Розділ: Авто-мото

Всередині 30-х років ХХ століття Адольф Гітлер зіткнувся з серйозною проблемою: шлях йому перегородила французька лінія оборони Мажино. Ця захисна лінія завдовжки 400 кілометрів складається з укріплених бункерів, оборонних споруд, кулеметних гнізд та артилерійських точок. Лінія оборони Мажино, окрім чималої протяжності, забезпечувала глибину оборони в 100 кілометрів.

Отож у 1936 році, відвідавши машинобудівний завод компанії Friedrich Krupp AG, Гітлер наказав створити зброю, яка б могла руйнувати довготривалі укріплення – саме така зброя знадобилася б у Мажино. Вже через рік, у 1937 році, інженери компанії Krupp закінчили розробку замовленої Гітлером зброї, а ще декілька років по тому, у 1941 році, було створено два примірники такої зброї, 800-мм гармати "Дора" та "Товстий Густав".

Товстий
Товстий

Вага "Товстого Густава" складає 1344 тонни, тому для переміщення цього знаряддя по залізничних коліях необхідно було попередньо проводити демонтаж деяких частин. Знаряддя-монстр, висота якого дорівнювала висоті чотириповерхового будинку, і справді вражало своїми розмірами – ширина цієї конструкції становила 6 метрів, довжина - 42 метри. Для обслуговування "Товстого Густава" було створено команду з 500 осіб під командуванням високопоставленого армійського чину. На підготовку знаряддя до стрільби витрачали близько трьох днів.

Діаметр снаряда гармати "Товстий Густав", який виштовхувався зі ствола зарядом бездимного пороху, вагою 1360 кілограмів, становив 800 мм. А в якості боєприпасів для цієї гармати використовували фугасний снаряд вагою 4860 кілограмів із спеціальною потужною вибуховою речовиною всередині, та суцільнометалевий снаряд вагою 7500 кілограмів для руйнування бетону. Швидкість польоту снарядів, які вилітали зі ствола гармати "Товстий Густав", сягала 800 метрів за секунду.

Ствол гармати "Товстий Густав" піднімався під кутом 48 градусів, завдяки чому фугасним снарядом можна потрапити в ціль на відстані 45 кілометрів, тоді як снаряд для руйнування бетону потрапляв у ціль на відстані 37 кілометрів. Вибухнувши, фугасний снаряд гармати "Товстий Густав" залишав вибоїну глибиною 10 метрів, бетонобійний снаряд міг пробити близько 80 метрів залізобетонних конструкцій.

На превеликий жаль, ці машини під час Другої світової війни встигли добряче попрацювати. В загальному, обидві гармати випустили близько 300 снарядів. А наприкінці війни німецькі війська відступаючи підірвали гармати "Дора" та "Товстий Густав" для того, щоб ці нищівні конструкції не потрапили до рук супротивника.

Джерело: http://www.dailytechinfo


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.