Глобальна зміна клімату може зробити наш океан смердючим Автор: kseniya_www · Опубліковано: 13.08.2011 20:31 · Розділ: Екологія

З таненням льодовиків, запустинюванням і вимиранням, пов'язаним зі зміною клімату, справедливою буде сказати, що глобальне потепління смердить, у буквальному розумінні цього слова. Так, в той час, як підвищується рівень моря, заволодіваючи лінією берегів у всьому світі, з'являється і знайомий нам запах океану, який є досить особливим і його ні з цим не сплутаєш.

Дослідницька група з Ліверморської національної лабораторії (LLML) відмічає, що знайомий нам усім запах моря насправді являється насиченим сіркою газ диметилсульфід або ДМС, що виробляється планктоном, який проживає на дні моря чи океану. Висновки команди учених говорять про те, що виробництво ДМС під впливом місцевих температур в теплому океані може означати те, що океан вже через декілька сотень років стане зловонним.

Використовуючи біогеохімічні моделі з глобальним кліматом океану, учені розглянули вплив сучасної (355 частин на мільйон) і майбутньої (970 частин на мільйон) концентрації вуглекислого газу в атмосфері на рівні ДМС і викидів в Південній півкулі. Результати досліджень просто шокуючі: в майбутньому в Південному океані середній об'єм викидів диметилсульфіду в атмосферу складе на 150 відсотків більше, аніж він складає сьогодні.

Учені виявили в їх моделюванні зміни морського льоду і екосистемного складу моря, викликаних змінами температури, до того ж поживний і світловий режими збільшували рівень ДМС.

Глобальна зміна клімату може зробити наш океан смердючим
Глобальна зміна клімату може зробити наш океан смердючим

"Викиди ДМС в Південному океані значно чутливіші до змін клімату, чим вважалося раніше", - говорить дослідник Філіп Камерон-Сміт (Phillip Cameron - Smith).

У доповіді відзначається потенційний вплив на результати окислення океану викидів вуглекислого газу, що може пошкодити планктону.

Фактори, що впливають на океан, значною мірою є результатом діяльності людини, і їх незабаром важко буде не помітити а, можливо, не відчути.

Стаття написана за матеріалами сайту http://www.infoniac.ru/


Інші новини розділу