Вчені виростили штучні сперматозоїди Автор: lesya · Опубліковано: 10.08.2011 13:58 · Розділ: Медицина

Нещодавно групі вчених з університету Кіото під керівництвом професора Мітінорі Сайто вдалося виростити сперматозоїди миші з плюрипотентних стовбурових клітин. Вирощені сперматозоїди дозволили вивести повноцінне мишаче потомство.

Вчені отримали клітини IPS зі шкіри самця миші, нездатного до відтворення. Додавши спеціально виведений протеїн, фахівці виростили зі стовбурових клітин первинні зародки - так звані примордіальні клітини, на основі яких формуються як сперматозоїди, так і яйцеклітини. Примордіальні клітини були успішно пересаджені в семенник безплідного самця миші, а через 10 тижнів у нього з'явилися цілком життєздатні сперматозоїди. Запліднену клітину вчені пересадили в яйцеклітину самки миші, після чого вона народила повноцінне потомство у визначений термін. Потомство, виведене таким способом, виявилося цілком здоровим, на відміну від свого біологічного батька.

Штучні сперматозоїди допоможуть подолати безпліддя (фото взято з сайту dw-world.de)
Штучні сперматозоїди допоможуть подолати безпліддя (фото взято з сайту dw-world.de)

Досягнення японських вчених, на думку експертів, допоможе вирішити проблему безпліддя людини.

За словами професора Сайто, на даний час на перешкоді застосування нового методу стають етичні проблеми, оскільки вирощування примордіальних клітин зі складу клітин шкіри одного і того ж індивіда робить можливим народження дитини без участі другого з батьків.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу