У батьків з різних міст діти будуть високими Автор: lesya · Опубліковано: 10.08.2011 13:47 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили вельми цікавий факт: в процесі дослідження їм вдалося з’ясувати, що у батьків, народжених в одному і тому ж місті, частіше народжуються діти середнього та невисокого зросту. Однак якщо батько та мати народилися й виросли далеко один від одного, тоді їхні діти, скоріше за все, виростуть високими.

Дослідження проводилося групою вчених з інституту антропології при академії наук Польщі. За словами керівника експерименту Даріуса Дейнела, вся справа тут у генетичному різноманітті. Батьки, які приїхали з різних регіонів, мають більше шансів на те, що їхній геном відрізнятиметься, аніж батьки з однієї і тієї ж місцевості. Тобто та енергія, яку організм зможе заощадити, трансформується у вищий зріст.

У батьків з різних регіонів народжуються високі діти
У батьків з різних регіонів народжуються високі діти

«Такий ефект спостерігається у дітей віком від 6 до 18 років, під час трьох вікових періодів, які ми вивчили в рамках дослідження», - розповів Дейнел.

Вчені в процесі експерименту виміряли ріст понад 2,5 тис польських хлопчиків та 2,6 тис. дівчаток, зіставивши отримані показники зі зростом батьків та доходом сімей. І виявилося, що ріст дітей та відстань між районами народження батьків взаємозалежні. Такий зв’язок спостерігався у 20% хлопчиків і 14% дівчаток. В дослідженні даний феномен пояснюється поняттям гетерозиготності, або генетичним різноманіттям в рамках окремо взятого людського організму.

Результати дослідження, проведеного польськими фахівцями, опубліковані в журналі American Journal of Physical Anthropology.

Джерело: http://www.point.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.