У Пізі заборонять "непристойні" сувеніри Автор: lesya · Опубліковано: 09.08.2011 15:07 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно власника однієї крамниці з сувенірами у Пізі оштрафували на 500 євро за те, що він продавав непристойні сувеніри. Так, серед усього розмаїття статуеток та інших дрібниць, які так полюбляють купувати туристи, увагу приковує Падаюча вежа, виготовлена у вигляді фалоса.

Однак такий сувенір сподобався далеко не всім: віце-мер Флоренції Даріо Нарделлі запропонував об'єднати зусилля по боротьбі з власниками сувенірних крамниць, виступаючи за спільне звернення п'яти тосканських міст під охороною ЮНЕСКО (Пізи, Сан-Джіміньяно, Сієни, Флоренції та П'єнца) до влади регіону з метою отримання спеціальних повноважень.

Наприкінці серпня цього року мери перерахованих вище міст планують зустрітися для обговорення плану дій щодо викорінення непристойних сувенірів. Вся справа в тому, що зовсім недавно у Пізі почали масово штрафувати власників невеликих крамниць, які займаються продажем чоловічих трусів із зображенням Падаючої вежі у вигляді фалоса.

Нарделлі вирішив покласти край засиллю непристойних сувенірів, які паплюжать та принижують символи тосканських міст. А в самій Флоренції продаються труси із зображенням статевого члена Давида. Нарделлі визнає, що існують закони, які дозволяють регламентувати продаж тих товарів, які так чи інакше можуть образити релігійні почуття та моральні цінності людей. Однак, на думку віце-мера, цього недостатньо. Адже на практиці мерія Флоренції навіть не має повноважень перемістити сувенірні крамнички в інше місце.

Адміністрації міста не сподобалася Пізанська вежа у вигляді фалоса
Адміністрації міста не сподобалася Пізанська вежа у вигляді фалоса

Та, за словами глави Тоскани, закони, спрямовані на обмеження продажу сувенірної продукції неналежного змісту, вже існують.

До речі, Нарделлі заручився підтримкою директора офісу ЮНЕСКО у Флоренції Карла Франчіні. "Природно, що місто, де є об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повинне бути досконалим в усьому. Нам свого часу вдалося добитися ліквідації великих рекламних плакатів у центрі міста, отож і продавці сувенірів також повинні керуватися витонченим смаком", - говорить він.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу