Чищення зубів може нашкодити серцю Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.06.2009 10:28 · Розділ: Краса і здоров'я

Щоденне чищення зубів не тільки приносить користь зубам, але й може нашкодити серцю. До таких висновків прийшли вчені з медичного центру Кароліни (США). Лікарі-кардіологи з'ясували, що при пошкодженні ясен зубною щіткою в кров потрапляють бактерії, здатні спровокувати серйозну хворобу серця - інфекційний ендокардит.

Інфекційний ендокардит – це інфекційно-запальне захворювання, яке вражає ендокард (внутрішню оболонку серця), серцеві клапани та внутрішню оболонку найближчих судин. Ця ж інфекція може викликати одночасне захворювання нирок, печінки, селезінки.

До появи антибіотиків більшість хворих інфекційним ендокардитом гинули від інфекції та її ускладнень. Зараз більше 80% пацієнтів видужують. Але майже у 20% медикаментозне лікування не є ефективним, згодом у таких людей розвивається серцева недостатність, яка практично не піддається лікуванню. В такому випадку єдиним вирішенням проблеми залишається хірургічне втручання.

Проте, людей зі здоровим серцем не повинно турбувати короткочасне попадання бактерій в кров. За словами лікарів, до групи ризику відносяться особи, що вже перенесли це захворювання, та ті, хто пройшов протезуванню клапана або інші кардіологічні операції. А сама відмова від чищення зубів - не вирішення даної проблеми, тому, що без належного догляду кількість бактерій в ротовій порожнині зростає в сотні разів, що становить набагато більшу небезпеку.

Якнайкращий вихід - чистити зуби регулярно (мінімум двічі в день), але робити це акуратно, не жорсткою щіткою, щоб звести до мінімуму травмування ясен.

Джерело neboley.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.