Колись у Землі було два Місяця Автор: lesya · Опубліковано: 09.08.2011 14:22 · Розділ: Наука

Нещодавно групі астрономів вдалося виявити, що близько 4,6 мільярда років тому планета Земля мала два Місяця. На сьогоднішній день в науковому світі побутує думка, ніби Місяць утворився в результаті зіткнення Землі з великим небесним тілом - Тейєю (розміри цього тіла дорівнюють розмірам Марса). При цьому зворотний бік Місяця, той, який ми ніколи не бачимо з Землі, суттєво відрізняється від сторони, поверненої до нашої планети. Видима сторона Місяця має переважно рівний рельєф, утворений рівнинами застиглої лави, натомість зворотна сторона його вкрита горами. До того ж, товщина кори супутника з «невидимого» боку на 50 кілометрів перевищує товщину звичної нашому оку сторони, вона також містить набагато більше калію, фосфору та рідкісних елементів.

Донедавна вчені намагалися розгадати, в чому ж причина відмінностей двох місячних півкуль, обмежуючись гіпотезою про зіткнення. Однак у рамках нового дослідження астрономи припустили, що в результаті зіткнення з Тейєю утворився не один, а одразу два місяці.

Мільйони років тому два Місяця зіткнулися в один
Мільйони років тому два Місяця зіткнулися в один

За допомогою комп'ютерного моделювання вчені встановили, що протягом кількох десятків мільйонів років у Землі було два супутника, які згодом зіткнулися. Діаметр одного з них сягав 1000 кілометрів – саме він на порівняно невеликій швидкості врізався в так званий основний Місяць. В результаті цього зіткнення лавові потоки зрушилися на видиму зараз півкулю, натомість з іншого боку утворилися гори.

Вчені твердять, що перевірити цю гіпотезу допоможуть зразки грунту зворотного боку Місяця або ж підсумки роботи космічних апаратів NASA GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory), які відправляться в космос у вересні 2011 року та працюватимуть на висоті 55 кілометрів над поверхнею Місяця.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.