Гігантська подушка безпеки від Скотта Лева Автор: lesya · Опубліковано: 08.08.2011 14:13 · Розділ: Нові технології

Безперечно, кожному з нас у фільмах або й у житті частенько доводилося спостерігати, як під час пожежі люди зістрибують з вікон палаючих будинків на спеціальні пристосування, завдяки яким і залишаються живими. Найпростішим таким пристосуванням є шматок брезенту, розтягнутий кількома людьми, однак в шоу-бізнесі та кінематографії використовуються складніші і досконаліші пристрої. І найбільший такий пристрій – гігантська "подушка безпеки" на сьогоднішній день використовується для проведення шоу "Cirque du Soleil", яке проходить в Лас-Вегасі.

До речі, першим таким складним пристроєм, який був призначений оберігати життя каскадерів при падінні з великої висоти, була звичайнісінька пневматична подушка великих розмірів. У 1977 році відомий на ті часи каскадер А.Дж. Бакунас (AJ "Big Brass Ones" Bakunas), зістрибнув з вертольота на таку подушку з висоти 71 метра. Однак якщо б каскадер не потрапив у центр цієї подушки, вона могла б запросто луснути, або ж підкинути каскадера назад, на висоту 10 метрів.

Серія невдалих приземлень на ці подушки, стала причиною загибелі безлічі каскадерів. Саме тому Скотт Лева (Scott Leva) вирішив сконструювати нову подушку безпеки. Скотт Лева, колишній каскадер, завершив розробку нової подушки у 1997 році. Його подушка дозволяля без зусиль зістрибнути з висоти 60 метрів, витримуючи удар, силою понад 2700 кілограмів.

Гігантська подушка безпеки збереже життя багатьом каскадерам
Гігантська подушка безпеки збереже життя багатьом каскадерам

Подушка, виготовлена для шоу "Cirque du Soleil", витримує одночасно до десяти осіб, які стрибають з висоти 20 метрів.

Для виготовлення сучасних "подушок безпеки" використовують надлегкий та міцний матеріал, які застосовують також у виробництві парашутів. Нова супер-подушка складається з двох незалежних камер. Ці камери наповнюються повітрям роздільними насосами. По боках верхніх камер - спеціальні клапани, які під тиском відкриваються, випускаючи повітря – така конструкція дозволяє уникнути відкидання людини назад вгору. Кожен клапан обладнаний спеціальним пружинним регулятором, який налаштувати на певну висоту та на вагу кожного каскадера окремо. Власне, така максимальна точність настройки й забезпечує безпеку приземлення.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.