Люди без відбитків пальців Автор: lesya · Опубліковано: 08.08.2011 14:02 · Розділ: Наука

Цими днями група вчених медичного центру Сураські в Тель-Авіві (Tel Aviv Sourasky Medical Center), Ізраїль, вирішила дослідити, чому у деяких людей відсутні відбитки пальців. Виявилося, що причина цього явища криється в рідкісній генетичній мутації.

Так, за даними фахівців, у більшості людей відбитки пальців формуються на 24-му тижні внутрішньоутробного розвитку. Однак на сьогоднішній день на Землі члени як мінімум чотирьох сімей не мають папілярного візерунка на пальцях. Таке відхилення в науковому світі називають адерматогліфією. Дуже часто воно супроводжується неприємними побічними ефектами у вигляді пухирів на шкірі.

В рамках дослідження ізраїльські експерти провели спостереження за однією з таких родин у Швейцарії. Вчені зіставили геноми дев'яти членів сім'ї, які народилися без відбитків пальців, та сімох, які не страждають адерматогліфією.

В результаті спеціалісти з’ясували, що генетична мутація виникає на хромосомі 4. Ген SMARCAD1, який контролює значну кількість інших генів, пов'язаних із процесом розвитку людини, у швейцарців-адерматогліфіків був укороченим, експресуючись винятково в шкірі. Окрім того, генна мутація знижує кількість потових залоз у людей з таким захворюванням.

У деяких людей немає відбитків пальців
У деяких людей немає відбитків пальців

До речі, на сьогоднішній день про функції, які виконує SMARCAD1, дослідникам відомо небагато. Та результати проведеного дослідження доводять, що цей ген контролює інші гени, які відповідають за візерунки на шкірі та потові залози. Результати роботи ізраїльський учених особливо актуальні, якщо враховувати той факт, що аномальні відбитки пальців свідчать про наявність серйозних захворювань. Саме тому відкриття ізраїльських фахівців може допомогти дізнатися більше про додаткові хвороби, які вражають не лише шкіру.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.