Гра на ударних врятує від депресії Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2011 09:47 · Розділ: Наука

Нещодавно група фахівців з Фінляндії в результаті проведеного експерименту виявила, що гра на музичних інструментах та спів допомагають людям подолати депресію та стрес.

В дослідженні учених взяли участь 79 добровольців, які страждають від депресії. Спершу всіх учасників експерименту розділили на дві групи. Члени однієї отримувала традиційну терапію (бесіди з психологом), а в другій додатково провели 20 сеансів музичної терапії: учасники експерименту грали на ударних інструментах.

Гра на ударних музичних інструментах допоможе подолати стрес
Гра на ударних музичних інструментах допоможе подолати стрес

В результаті виявилося, що пацієнти, які займалися музикою, легше реабілітувалися після терапії, аніж пацієнти – члени першої групи. Отож, як твердить один з авторів дослідження професор Крістіан Голд з Університету Ювяскюля, гра на музичних інструментах в комплексі зі стандартною терапією допомагає людям знизити рівень депресії й тривоги".

За словами фахівця, музика допомагає людям взаємодіяти навіть у тих ситуаціях, коли їм не вистачає слів для того, щоб описати свої внутрішні переживання у розмові з психологом.

Джерело: http://www.zdr.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.