У Китаї віднайшли найбільший у світі гриб Автор: lesya · Опубліковано: 02.08.2011 13:13 · Розділ: Природа

Нещодавно групі дослідників вдалося виявити найбільший гриб світу. Росте він у Китаї та, за твердженням фахівців, є унікальним та неповторним у певному плані. Коротше кажучи, дослідникам вивчати гриб таких розмірів довелося вперше.

Маса плодового тіла трутовика F. ellipsoidea перевищує 500 кілограмів, довжина цього гриба сягає 10 метрів, а ширина - 80 сантиметрів. Гриб містить близько 450 мільйонів спор, а його вік, за оцінками спеціалістів, сягає щонайменше 20 років.

У Китаї виявили гриб вагою 500 кг (фото взято з сайту chudovo.org)
У Китаї виявили гриб вагою 500 кг (фото взято з сайту chudovo.org)

Як відомо, трутовики – це ті гриби, які живуть на деревині або в грунті. Зовні вони зовсім не схожі на "звичайні" гриби - їхні плодові тіла представляють собою плоскі та досить тверді пластини. Виявлений нещодавно ученими F. ellipsoidea росте під землею, саме тому він протягом тривалого часу залишався непоміченим, змігши досягти таких вражаючих розмірів.

Що ж стосується грибів, то зовсім недавно інша група учених запропонувала конструкцію ідеального "класичного" гриба - такого, який зміг би максимально ефективно поширювати свої спори. У природі грибів з подібною будовою не існує.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу