Мобільний комп'ютер майбутнього буде позбавлений клавіатури, дисплею та іншої периферії Автор: lesya · Опубліковано: 02.08.2011 12:02 · Розділ: Нові технології

Цими днями проектувальник-дизайнер Якуб Захор (Jakub Zahor) запропонував світові вельми цікавий проект: він розробив концепт "мінімалістичного" портативного мобільного комп'ютера, у якому відсутній екран, клавіатура, точпад та інші такі звичні нам атрибути. Натомість комп'ютер оснащений камерами та малогабаритним проектором, здатним відображати голографічне зображення високої якості на будь-якій зручній поверхні, в тім числі й скляній. Завдяки використанню камери комп'ютер стежить за рухами рук користувача, що дозволяє реалізувати псевдо-сенсорний та жестовий інтерфейси управління.

Єдиним елементом управління нового комп’ютера є кнопка увімкнення живлення. За допомогою проектора та камери комп'ютер виконує сканування доступного простору, розраховуючи корекцію зображення, яка враховуватиме всі нерівності та особливості поверхні.

Розроблений концепт портативного компютера оснащений камерою та проектором
Розроблений концепт портативного компютера оснащений камерою та проектором

Мініатюрні розміри "системного блоку" цього портативного комп'ютера змушують сумніватися, що він зможе вмістити досить потужний процесор, постійну та оперативну пам'ять, проектор і камеру. Та й, зрештою, ємність акумуляторних батарей може бути проблематичною, оскільки сучасні, нехай навіть і малогабаритні проектори споживають немало енергії. Однак цілком ймовірно, що вже в недалекому майбутньому такі пристрої можна буде втілити в життя.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.