У Німеччині зруйновано могилу найближчого соратника Гітлера - Рудольфа Гесса Автор: lesya · Опубліковано: 01.08.2011 10:30 · Розділ: Події у світі

Минулого тижня представники місцевої влади баварського міста Вундзідель прийняли рішення про знесення могили найближчого соратника Гітлера, Рудольфа Гесса. Причиною таких дій влади стало те, що могила заступника Гітлера є місцем щорічних зборів ультраправих.

За даними Die Welt, останки Рудольфа Гесса ексгумували безпосередньо на кладовищі, а прах соратника Гітлера планується розвіяти над морем. Цікавим є те, що таке рішення не викликало анінайменшого протесту в близьких родичів одного з найбільших нацистських лідерів. А згідно із заповітом Гесса, він повинен бути похований саме на Вундзідельскому кладовищі.

Справа в тому, що це курортне баварське містечко припало до душі Рудольфу Гессу ще за життя. Він полюбляв тут відпочивати разом з батьками, які теж поховані на місцевому кладовищі. Місцева лютеранська церква не мала права противитися останній волі нацистського лідера, тому після проведення тригенерації тіло поховали.

Могила Рудольфа Гесса стала місцем паломництва неонацистів
Могила Рудольфа Гесса стала місцем паломництва неонацистів

Однак незабаром про таке рішення довелося пошкодувати: щороку на могилу Гесса почали приїжджати величезні натовпи неонацистів для вшанування пам'яті свого героя. Кожного року на території кладовища ультраправі влаштовували мітинг, і вкінці-кінців терпець мирних мешканців містечка, парафіян і священнослужителів урвався. Адже до всіх незручностей додавалося ще й те, що під час приїзду до міста неонацистів поліція перекривала все місто, а прості городяни не наважувалися виходити з власних будинків.

До речі, у 2005 році влада вже заборонила неонацистам в'їзд у межі міста, однак це не допомогло. Тоді вирішити проблему змогла церква, відмовивши у праві оренди цвинтарного місця родичам Гесса. Онука Рудольфа спробувала опротестувати рішення через суд, але міське управління умовило її піти на компроміс та прийняти рішення церкви.

Джерело: http://talks.su


Інші новини розділу