Босом бути легше, ніж підлеглим Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2011 15:40 · Розділ: Суспільство

Група вчених Північно-східного університету в процесі проведення відповідного дослідження дійшла висновку, що з роллю боса цілком комфортно може ужитися будь-яка людина, натомість з роллю підлеглого справиться далеко не кожен.

У дослідженні взяли участь 138 студентів старших курсів. Їх розподілили по парах для рольової гри, яка передбачає управління картинною галереєю. Перед початком цієї гри кожен учасник повинен був відповісти на запитання, яку роль хотів би виконувати - начальника чи підлеглого, натомість ролі між учасниками розподілялися навмання.

Роль боса підійде усім
Роль боса підійде усім

Пари вибирали картини для виставки в галереї. Люди, які отримали роль боса проти своєї волі, були самовпевненими та вели себе так, як і личить начальнику. А ті, хто став підлеглим проти своєї волі, обурилися тим, що їм дісталася нижча позиція, і всіляко намагалися домінувати, хоча їхня «роль» цього не передбачала. Отож ті працівники, які прагнуть до вищого становища, можуть бути агресивними та погано справлятися зі своїми обов'язками, якщо не отримають довгоочікуваного підвищення. Вони можуть запросто включиться в боротьбу за владу, яка ускладнить взаємини в колективі.

Таке відкриття, на думку вчених, може допомогти менеджерам краще розуміти динаміку офісного життя та нормалізації психологічного мікроклімату.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.