Вчені створили вакцину проти героїну Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2011 15:35 · Розділ: Наука

Цими днями співробітники Інституту Скріппса протестували унікальний препарат - вакцину проти героїну. Створений препарат змушує імунну систему організму людини зупиняти переробку героїну, в результаті чого можна уникнути наркотичного сп'яніння.

За словами автора дослідження Кіма Янда, за весь час розробки вакцин проти наркотиків йому вперше довелося бачити таку сильну імунну відповідь. Така вакцина може стати ефективним терапевтичним засобом для людей, які страждають від героїнової залежності.

До цього часу дослідницька група Янда вже розробила вакцину проти кокаїну, метамфетаміну та нікотину. Всі ці препарати спрямовані на те, щоб змусити імунну систему ідентифікувати молекули наркотичної речовини, блокуючи їхній метаболізм. На сьогоднішній день ці вакцини перебувають на стадії клінічних випробувань.

Створена вакцина допоможе наркозалежним (фото взято з сайту donbass.ua)
Створена вакцина допоможе наркозалежним (фото взято з сайту donbass.ua)

Однак при створенні героїнової вакцини вчені зіштовхнулися з низкою проблем. Цей наркотик, потрапляючи в організм людини, дуже швидко розкладається на декілька інших психоактивних речовин. Тому вчені були змушені навчити імунну систему людини розпізнавати не лише сам героїн, але і його похідні - 6-ацетилморфін та морфін, які дуже легко проникають у мозок.

Цю вакцину успішно випробували на пацюках. У тварин з героїновою залежністю після вакцинації знижувався потяг до наркотиків та спостерігався значно нижчий ступінь сп'яніння.

Джерело: http://www.zdr.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.