Дизельний вихлоп виявився особливо небезпечним Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2011 15:13 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно вчені виявили, що хімічні мікрочастки, які містяться у випарах вихлопних газів від дизельних двигунів значною мірою підвищують ризик серцевого нападу. Вдихання цих випарів також підвищує вірогідність утворення тромбів у артеріях, що у свою чергу призводить до інсульту.

Дослідження проводилося групою вчених з університету Единбурга. Спершу вони намагалися визначити рівень впливу випарів вихлопних газів дизельних двигунів на організм абсолютно здорових людей. Під час експерименту волонтери вдихали повітря з рівнем концентрації вихлопних газів аналогічним тому, який реєструється в центральних районах сильно забруднених міст.

Результати вразили всіх: виявилося, що зміни в організмі, викликані вдиханням таких шкідливих речовин, як окис вуглецю та двоокис азоту (їх в надлишку містять гази дизельних автомобілів), поряд із реакцією на крихітні хімічні мікрочастинки, також знайдені в дизельному вихлопі викликають порушення функції кровоносних судин. Такі часточки сприяють утворенню молекул з високою реакційною здатністю – так званих вільних радикалів, які можуть травмувати кровоносні судини та стати причиною виникнення судинних захворювань.

Мікрочастинки, які містяться у вихлопних газах, переносять на собі шкідливі сполуки (фото взято з сайту vkurse.ua)
Мікрочастинки, які містяться у вихлопних газах, переносять на собі шкідливі сполуки (фото взято з сайту vkurse.ua)

На сьогоднішній день співробітники університету намагаються з’ясувати, які ж власне хімічні речовини "перевозять" на собі ці частинки. Отруйні речовини, які подорожують на мікрочастинках, завдають організмові найбільше шкоди. Цілком ймовірно, в недалекому майбутньому такі хімічні речовини вдасться видалити з дизельного палива.

Вчені твердять, що такі частки, товщина яких не перевищує одного мікрона, можуть бути відфільтровані з вихлопних газів шляхом установки спеціальних каталізаторів на випускних системах ТЗ. Більше того, медико-санітарні заходи, спрямовані на зниження рівня викидів автомобілів, слід перевірити ще раз, щоб зрозуміти, чи здатні вони знизити частотність виникнення серцевих нападів.

Джерело: http://subcar.org


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.