"Ні оселі, ні грошей, ні одягу": "гола" демонстрація в Іспанії Автор: lesya · Опубліковано: 26.07.2011 09:10 · Розділ: Події у світі

Цими днями тисячі людей взяли участь в акції протесту проти скорочень соціальних виплат, надто високого рівня безробіття та тривалої економічної кризи в Іспанії. Шість колон, кожна з яких налічувала до п’яти сотень демонстрантів, завершили в столиці країни – Мадриді – свою багатоденну процесію з різних куточків Іспанії. До «піших» демонстрантів приєдналися протестувальники, які прибули до столиці на автобусах із понад 30 міст країни, щоб взяти участь в акції.

Процесію, яка наблизилася до штаб-квартири Банку Іспанії в Мадриді, очолювали декілька повністю оголених молодиків. На їхніх спинах червоними маркерами виведено: "Ні будинку, ні грошей, ні одягу". Пристойніше одягнені демонстранти тримали транспаранти з гаслами: "Скорочення слід розпочинати з багатих", "Настав час народові Європи повстати" тощо.

За окремими даними, піший марш протяжністю в сотні кілометрів дався протестувальникам нелегко: в окремі дні температура сягала 42 градусів, спека забирала всі сили. "Я не думав, що зможу пройти до кінця, та все ж я зміг", - зізнався один із учасників руху.

Оголені молодики вимагають скорочення рівня безробіття
Оголені молодики вимагають скорочення рівня безробіття

Учасники акції зустріли підтримку та співчуття з боку мешканців населених пунктів, через які пролягав шлях демонстрантів до Мадриду – тут їх годували, пропонуючи нічліг. Люди понад усе бажали продемонструвати солідарність з протестуючими. За статистикою, дві третини іспанців співчувають протестуючим.

Причиною цього руху стало те, що в результаті глобальної економічної кризи, яка вибухнула у 2008 році, рівень безробіття в Іспанії зріс до найвищих у Європі показників: 21% працездатного населення країни залишилися без роботи.

Джерело: http://www.newsru.co.il


Інші новини розділу