Алея "розумних" ліхтарів Автор: lesya · Опубліковано: 26.07.2011 08:39 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група вчених представила світові нову розробку – «розумну» систему вуличних ліхтарів. Нова система споживає на 80% менше енергії, ніж звичні. До того ж, вона дешевша в обслуговуванні. Розроблену фахівцями систему інтелектуального вуличного освітлення Intelligente straatverlichting вже встановив на своїй території Технологічний університет Делфта (TU Delft).

Intelligente straatverlichting включає в себе ліхтарі, які працюють на світлодіодах, датчики руху та безпровідниковий зв'язок, який з'єднує всі ліхтарі між собою та з диспетчерською. Система працює наступним чином: світло кожного ліхтаря автоматично приглушується до 20% від максимальної потужності - до тих пір, поки на території, за освітлення якої відповідає той чи інший ліхтар, немає ні пішоходів, ні машин, ні велосипедистів.

В разі появи подорожнього світло автоматично стає яскравішим. Таким чином за людиною чи автомобілем ніби біжить пляма світла, решту ж часу мережа працює в режимі мінімального споживання енергії.

Зауважимо, що схожі ідеї зустрічалися й раніше. Та й, напевне, усім відомі ліхтарі для садової ділянки з датчиком руху, який вмикає світло тільки з появою людини. Однак система з Делфта має низку відмінностей від своїх попередників.

Ліхтарі працюватимуть в режимі мінімального споживання електроенергії
Ліхтарі працюватимуть в режимі мінімального споживання електроенергії

По-перше, у новоствореній системі спалахує не лише ліхтар, розташований найближче до джерела руху, - загораються й сусідні, отримуючи команду від «побратима» по радіо. До того ж, лампи не гаснуть повністю. Разом з тим, ліхтарі звітують про свій стан диспетчерській, доповідаючи про виникнення найменших неполадок, а це, зрозуміло, прискорює і спрощує заміну несправних деталей.

На даний час вчені на чолі з автором проекту, випускником Делфта Чінтаном Шахом (Chintan Shah) працюють над «тонким» налаштуванням системи, намагаючись навчити її не реагувати на кішок чи на гілки дерев, які гойдаються від вітру.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.