Зуби "друкуватимуть" на 3D-принтері Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2011 08:15 · Розділ: Нові технології

Цими днями група іранських вчених запропонувала виготовляти зуби на 3D-принтері. Розроблена система передбачає «друк» протезів і коронок з біологічно сумісних композитних матеріалів.

Очолили дослідницьку групу Хусейн Хейроллахі з Університету імені імама Хусейна та його колега Фарид Аббасзаде, представник Ісламського університету Азад. Фахівці твердять, що сучасні технології швидкого прототипування можуть відтворити копію зуба з усіма його виступами, кутами та борозенками. Принаймні, такий спосіб набагато ефективніший, аніж сучасне «художнє різьблення» полімерної заготовки, впевнені спеціалісти.

На 3D-принтері друкуватимуть не лише окремі зуби, але й цілі щелепи
На 3D-принтері друкуватимуть не лише окремі зуби, але й цілі щелепи

Отож цілком ймовірно, що вже найближчим часом для отримання тривимірної моделі зуба використовуватимуть комп'ютерну томографію конусоподібним променем (CBCT), яка на сьогоднішній день вже застосовується в стоматології. Такий спосіб безпечний для пацієнта, оскільки доза опромінення є мінімальною, а якість зображення залишається дуже високою. Завершити моделювання допоможе система автоматизованого проектування (САПР).

Далі 3D-принтер виготовляє протез зуба або цілої щелепи за комп'ютерними мірками. Матеріалом для виготовлення зубів може бути порошковий або рідкий полімер, говорять дослідники.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.