Кому потрібні дозиметри? Автор: lesya · Опубліковано: 21.07.2011 16:04 · Розділ: Техніка

Здавалося б, кому може знадобитися дозиметр - спеціальний пристрій для вимірювання радіації. Хіба що якимось спеціалістам-профексіоналам для вимірювання радіоактивного рівня на підприємствах чи атомних станціях або фанатам-любителям… Але ні, якщо добре подумати, то побутовий дозиметр може стати в пригоді кожному з нас. Такий пристрій дозволить виміряти потужність дози іонізуючого випромінювання саме в тому місці, де він, дозиметр, знаходиться. Використання такого пристрою дозволить перевірити на радіоактивність підозрілі предмети, сигналізуючи, однак, про досить-таки серйозні підвищення потужності дози радіоактивного опромінення.

Індивідуальний дозиметр допоможе тим, хто з якихось причин часто буває в районах, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (в більшості своїй, всі ці місця добре відомі). Побутовий дозиметр знадобиться також у віддаленій від цивілізації місцевості, приміром, у лісі при зборі ягід чи грибів для перевірки рівня радіації в цих продуктах. Не завадить скористатися дозиметром і при виборі місця для будівництва будинку, для перевірки привізного грунту тощо.

Дозиметром можна виміряти рівень радіації в продуктах харчування (фото взято з сайту topcom.net.ua)
Дозиметром можна виміряти рівень радіації в продуктах харчування (фото взято з сайту topcom.net.ua)

Сучасні моделі дозиметрів доволі прості в обслуговуванні та невеликі за розмірами. Вони є досить чутливими та надійними, особливо, якщо враховувати прийнятий рівень достовірності. Вони досить добре реагують на підвищення радіаційного фону, при чому час вимірювання займає всього декілька секунд.


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.