Пошукові інтернет-системи погіршують пам'ять Автор: lesya · Опубліковано: 19.07.2011 14:55 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група американських дослідників виявила, що пошукові інтернет-системи впливають на пам'ять людей. Активне використання цих сервісів призводить до того, що необхідна інформація набагато швидше забувається, оскільки люди покладаються на свої комп'ютери як на "зовнішню пам'ять".

Дослідники твердять, що людський мозок настільки адаптувався до можливостей сучасної техніки, що така функція нашого організму, як пам'ять, майже зовсім не використовується. А сама пам’ять стала більш поверхневою та короткочасною.

Дослідник Деніел Уегнер з Гарвардського університету впевнений, що Інтернет став своєрідною формою трансактивної пам'яті, і вирішив перевірити власну гіпотезу наступним чином.

Пошукові системи погіршують память
Пошукові системи погіршують память

На першому етапі експерименту вчений спробував протестувати, чи люди замислюватимуться про комп'ютери та інтернет, якщо їм ставити складні запитання. В процесі дослідження фахівці використовували техніку, яку ще називають «модифікований тест Струпа» - учасникам експерименту ставили запитання з варіантами відповіді, вірними або невірними. В результаті з'ясувалося, що час реагування на теми, в яких фігурувала можливість звернутися до Інтернету, значно збільшувався, тобто учасники думали про те, що це запитання можна перевірити, використовуючи комп'ютер.

Натомість на іншому етапі експерименту учасникам пропонували набір якихось фактів. Половина учасників отримувала можливість розкласти отриману інформацію по "папках", інші ж не мали можливості повернутися до повідомлення після його отримання.

І виявилося, що учасники другої групи, знаючи, що не матимуть доступу до інформації пізніше, запам'ятали значно більше у порівнянні з тими, хто розміщував отримані факти по папках: ці учасники, не дуже добре пам'ятаючи суть повідомлень, відмінно запам'ятовували, куди саме вони поміщали дані на конкретну тему.

Джерело: http://www.topnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.