Джеймс Джойс брехав про своє одруження Автор: lesya · Опубліковано: 14.07.2011 10:56 · Розділ: Культура

Як виявилося нещодавно, знаменитий ірландський письменник Джеймс Джойс (James Joyce) брехав представникам влади про стосунки із своєю подругою Норою Барнакл (Nora Barnacle). Свідченням цьому є паспорт, виданий письменнику в 1915 році для подорожей по Європі. Нора вписана в документ, як «дружина», хоча фактично вони офіційно зареєстрували шлюб у 1931 році.

Паспорт виданий британським консульством в Цюріху. У цьому документі міститься вичерпна інформація про пересування Джойса протягом його роботи над знаменитим «Уліссом». В Ірландію письменник не повертався, а жив, в основному, між Локарно, Лондоном, Парижем та Цюріхом. Документ містить також опис зовнішності Джеймса, якому на той час виповнилося 33: за офіційними даними, Джойс був високим на зріст – 5 футів 10 дюймів заввишки, лоб у письменника середньої висоти, ніс та рот звичайної форми, підборіддя овальне, очі сині, волосся темно-коричневого кольору. На паспорт цнй знаменитий літератор сфотографовувався в капелюсі та окулярах - в наш час для фотографії такий вигляд і зовсім неприйнятний.

А що стосується Нори, то саме взаємини з нею значною мірою посприяли народженню «Улісса». Не дарма дія роману починається 16 червня 1904 – саме цього дня вона й познайомилися з Джойсом. У паспорті жінка сфотографована разом із їхніми спільними дітьми: цей кадр також представляє велику цінність для вивчення життя письменника.

Цього тижня паспорт Джеймса Джойса продадуть у Лондоні на аукціоні Sotheby's. Наближена вартість документа - £ 70 тис.

Паспорт письменника продадуть з аукціону
Паспорт письменника продадуть з аукціону

«Цей паспорт і справді наближає нас до одного з найбільших новелістів XX століття, - твердить Габріель Хітон (Gabriel Heaton), представник знаменитого британського аукціонного будинку. - Речі, пов'язані з життям та творчістю Джеймса Джойса, цікавлять багатьох колекціонерів. Цей письменник своєю творчістю повпливав на весь англомовний світ і не тільки».

Нагадаємо також, що Університетський коледж Дубліна (University College Dublin) щороку присуджує премію пам'яті Джеймса Джойса за літературні досягнення. У 2008 році вона дісталася індійсько-британському письменнику Салману Рушді (Salman Rushdie), автору «Сатанинських віршів» та «Дітей півночі». На церемонії нагородження премією Рушді заявив, що Джойс був джерелом його творчого натхнення та зразком роботи з літературною мовою.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?