Вчені навчилися читати думки Автор: lesya · Опубліковано: 12.07.2011 13:02 · Розділ: Наука

Нещодавно група дослідників з Центру мозку та мислення при університеті Західного Онтаріо навчилася передбачати дії та вчинки людини, аналізуючи активність головного мозку.

В результаті проведення МРТ вчені отримали зразки активності мозку людини, який планує найближчим часом виконати ту чи іншу дію. Дії, які виконували учасники експерименту, не вирізнялися особливою складністю, та саме на їхній основі вчені склали шаблони мозкової активності для конкретного виду діяльності.

Скоро зявиться можливість керувати протезами силою думки (фото взято з сайту gazeta.ua)
Скоро зявиться можливість керувати протезами силою думки (фото взято з сайту gazeta.ua)

За словами дослідників, отримані дані допоможуть спеціалістам використовувати сигнали мозку для керування роботами та механічними протезами, а це стане в пригоді як при реабілітації паралізованих людей, так і в промисловості та космосі.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.